• Baiba Vilsone-Kovisāre

Kā sarīkot ātro ballīti 5gadniekam?

Laicīgi gatavojies rezervējot piepūšamo atrakciju, savā galvā izdomā tematiku un nedēļu pirms Toma 5 gadu jubilejas ballītes, izlasi, ka laiks būs draņķīgs. Lietus līs un termometra stabiņš sasniegs 19 grādus. Kaut šobrīd, kad dzimšanas diena ir nosvinēta, saproti, ka visi lielie "laika dievi", iespējams, ir kļūdījušies. Šobrīd saule spīd un nekas neliecina par lietu. Bet mierina doma, ka tuvojas septembris un vēlviens gaviļnieks ar vārda dienu ir gaidāms un, iespējams, tematiskā tropu ballīte tiks uzorganizēta mazajam brālim Mikam.


Iepriekšējā vakarā pirms Toma dzimšanas dienas, sarunājām, ka svinēsim to viņa īstajā dzimšanas dienā nevis nedēļu vēlāk kā bija plānots. Devām iespēju pašam izvēlēties savus draudziņus, protams, ka visi aicinātie bija puikas (kuriem loģiski tika aicināti lidzi brāļi vai māsas), sarakstijām visu, kas nepieciešams galdam un balonu dekorācijām. 

BALONU DEKORĀCIJAS


Kurš gan nezina skaistās balonu arkas, tās vienmēr rada to svētku sajūtu un sajūsmu bērnos. Meklēju, kā pati tās var uztaisīt, bez grūtībām un lieliem naudas izdevumiem, protams, atradu video YouTube. Viegli saprotami kā soli pa solītim šo balonu dekorāciju izveidot. Viss izdevīgāk, ja laicīgi pasūta balonus no AliExpress, kur var iegādāties balonus lielos daudzumos, sev tīkamākā krāsā un formā. Šoreiz izlīdzējos ar veikala Freko balonu maisu (zaļie 100gb) un veikala Valrek pieejamiem baloniem (cipara, zvaigžņu un spīdīgajiem).

1. solis - ilgākais process balonu piepūšana, to vislabāk izdarīt ar speciālo pumpīti, kurš arī nopērkams veikalos. Šis iegādāts veikalā Freko.


2. solis - sastiprināt pa diviem baloniem kopā ar mazajām caurspīdīgajām matu gumijām.

3. solis- piestiprinot šos balonus, kuri sastiprināti pa divi, ar auklu apsiet vienu reizi apkārt abu balonu centram un tā izveidojot virteni cik garu pats vēlas. Ir arī speciālas lentas, bet es izlīdzējos ar auklu.


Jāatceras, atstāt pa vidu brīvu vietu vismaz 10cm, jo klāt, noteikti stiprināsiet balonus, lai izveidotu interesantu kompozīciju. Es pievienoju tukšajās vietās citas krāsas balonus, kuri sapūsti ne vienādos lielumos, radot skaistu vizuālu efektu (arī šos sastiprinot ar mazo gumiju). Brīvajās vietās aptim ap auklu šos divus sastiprinātos balonus. Varbūt izklausās sarežģīti, bet procesa gaitā viss ir ļoti elementāri izdarāms. Nostiprināju auklu ap istabas atdalošo stabu, to vienkārši apsienot stingri.


Dekorēšanai noder daudzas interesantas lietas, kuras var atrast mājās vai laicīgi tās sagādājot. Gan pieskaņotas salvetes, putnu būrīšus, dažādus uzrakstus vai foto kolāžās, gaismas kastes ar bērna vārdu vai krāsainu zefīru trauku. Manuprāt, lielisks dekors, kurš papildina vizuāli - režģu grozs, šis ir no IKEA, kurā saliku balonus un uz tā gaismas kasti ar zefīru trauku.


Šajos video redzams, ka viegli izveidot no baloniem dekorācijas. Atliek tikai piemeklēt balonus mīļākajā krāsā. Un vienmēr liels palīgs ir abpusējais skočs ar, kuru var izveidot un sastiprināt brīnumlietas!

Balonu dekorāciju izmaksas:

  1. Zaļie baloni 100 gb (tika izmantota mazliet mazāk kā puse) 5.50 EUR

  2. Pūšamais pumpītis 2,50 EUR

  3. Ppīdīgie baloni 3 EUR

  4. Folija baloni (cipars+zvaigznes) 5 EUR

  5. Hēlijs (folija baloniem) 10 EUR

Kopā: 26 EUR

 

KŪKA


Ar katru gadu Tomam pieaug prasības pēc neparastākas kūkas, jo tā tikpat nozīmīga kā pati ballīte kopumā. Toms divus mēnešus pirms dzimšanas dienas noteica, kāda veida viņš vēlas ar mašīnu figurām. Protams, kūku varu uztaisīt pati, kaut ne pašu grandiozāko un ne ar mašīnu figūriņām, bet savām pieticīgajām dekorēšanas spējām. Šoreiz ķēros pie lietas un uzcepu mājas torti, kuru dekorēju ar vafeli (lidmašīnu attēlu) un pašceptiem bezē cepumiem.


Sastāvdaļas:


Biskvīts (3gb ripas)

  1. 9 gb olas

  2. 9 ēdamkarotes cukurs

  3. 9 ēdamkarotes milti

  4. Škipsniņa sāls

Krēms

  1. 700ml piens

  2. 6 olu dzeltenumi

  3. 6 ēdamkarotes milti

  4. 6 ēdamkarotes cukurs+vanilīns(tējkarote)

  5. 350g sviests

Pagatavošana:

Biskvīts: olas dzeltenumus atdala no baltumiem un tos sakuļ ar cukuru kārtīgā uzputotā masā un pieliek miltus. Baltumu sakuļ pieliekot šķipsniņu sāls stingrās putās. Iecilā baltumu saputotajā dzeltenumā. Sadala tā lai sanāk 3 porcijām (ripām). Uz cepampapīra uzliek šķīvi ar savu izvēlēto lielumu (man bija 24cm diametrā) un apvelk formu. Šādas 3 gb izcep biskvīta formas 180 grādos, skatījos uz aci, kad paliek zeltaini brūnas.

Krēms: uzvāra 600ml pienu līdz pirmajam burbulim un pārējos 100ml atstāj, lai iejauktu mīklas masā(lai nebūtu tik biezs). Sakuļ olu dzeltenumus ar cukuru un vanilīnu kārtīgi un iemaisa miltus. Kad piens ir sācis vārīties līdz pirmajam burbulim, dzeltenuma masai piejauc pienu un tad lēnām lej klāt uzvārītajam pienam to ātri maisot, lai nepiedeg. Kad piens ir sabiezējis noņem no plīts un ļauj atdzist, kad tas ir atdzisis, istabas tempratūrā pastāvējušo sviestu liek klāt masai un ar mikseri kuļ kārtīgi vismaz 10min, lai masa kļūst spīdīga. Ļauju tai mazliet atpūsties leduskapī uz pāris minūtēm.Kūku liek pa kārtām un starp kārtām smērē krēmu un zapti, vislabāk izvēlēties skābāku zapti, lai balansētu kūkas saldumu. Man vienā kārtā bija zemeņu un otrā brūkleņu+ābols. Krēmu tā bagātīgi apsmērēju arī kūku no ārpuses.Jau iepriekš biju nopirkusi speciālu vafeli ar attēlu, kuru akceptēja pats jubilārs. Malas aplēju ar izkausētu melno šokolādi un virsū liku vafeli uzmanīgi to piespiežot, lai nesalauztu.No olu baltuma, kas palika pāri, kad taisiju kūkai krēmu, izcepu bezē cepumus priekš kūkas dekorēšanas.

Recepte ir pavisam vienkārša, bet lai izceptos bezē būs nepieciešama vismaz 1,20h .


Bezē pagatavošana: olu baltumus ( uz 4 olu baltumiem) 220g pūdercukurs, ēdamkarote etiķis un 1 tējkarote kartupeļu cietes un pārtikas krāsviela. Ar mikseri saputo kārtīgi stungrās putās olu baltumus un pūdercukuru, tad putojot pieliek kartupeļu cieti un etiķi. Kad ir sakults stingrās putās, masu liek dekorēšanas maisā(lai būtu stabilāk, maisu ieliek dziļā krūzē) un ar visplatāko puķu uzgali veido cepumus. Es pirmstam krāsvielu iepilināju pamīši maisā, lai būtu zilā nokrāsa.Bezē cepumus liek 190 grādus uzkarsētā cepeškrāsnī (ventilatoru) ar cepšanu no augšas un apakšas, liek 100 grādos kaltēties uz 1:20h. Kad bezē ir izcepušies, tos atdzesē izņemot no cepeškrāsns.


Bezē lielos, apaļos cepumus uzsprauž uz kociņiem un dekorē kūku. Vienmēr noder saldētās krūmmelenes, jo tās atkūstot nebūs mīkstas un ūdeņainas.


Vislabāk kūku ar bezē cepumiem dekorēt kādu laiciņu pirms pasniegšanas vai ballītes, jo tad cepumi nesamirsks un nebūs mīksti.

Izdekorēju 2h pirms. Tā bija kārtīgi savilkusies, jo kūku pašu uzcepu un saliku pa kārtām iepriekšējā vakarā.


Grūti teikt par izmaksām, jo daudzas lietas bija mājās, kā etiķis, kartupeļu ciete, pārtikas krāsviela,sāls,vanilīns. Bet aptuvenās izmaksas, kas ņemtas no produktu kopēja svara ne no tā cik izlietots:


  1. Vafele ar attēlu - 3.90 EUR

  2. Lauku olas - 4.00 EUR

  3. Piens 1l - 0.89 EUR

  4. Melnā šokolāde - 0.89 EUR

  5. Koka cipars - 1,50 EUR

  6. Milti 1kg - 1,19 EUR

  7. Cukurs 1kg - 0.69 EUR

  8. Sviests (180gx2) - 2.78 EUR

Kopā: 15,84 eur


 

KEIKPOPI


Visgardākais un ballītes iecīnītākais našķis, cik esmu novērojusi, tad šie ātri pazūd, jau vakara sākumā. Daudz un dažādas receptes var izmantot keikpopiem, esmu izmēģinājusi gan no biskvīta sadrupināta, gan no cepumiem, bet par visgaršīgākiem mūsu mājās atzīti ar cepumiem.Pagatavošana:


2 paciņas selgas cepumu sanāk ap 20-25 keikpopiem. Blenderī sasmalcina cepumus, samaisa ar 150g maskarpone, var pievienot kanēli, tas dod tādu labu garšu. Esmu taisījusi divu veidu, gan no šokolādes selgas cepumiem, gan no klasiskajiem, tad ir dažādība garšas kārpiņām. Saveļ masu vienādās bumbiņās un ieliek saldētavā uz 10 minūtēm. Tikmēr izkausē šokolādi, šoreiz izmantoju melno, vislabākā ir nopērkama Maximas veikalā speciāla divdaļīga šokolādes masa, kuras paciņu ieliekot karstā ūdenī tā paliek mīksta un ļoti viegli iemērk uz kociņa uzdurtās bumbiņas un šokolāde ātri sakalst. Šī melnā šokolāde ilgi palika mīksta un tecēja uz galda no keikpopiem. Uzber dekorējamās ēdambumbiņas un liek atpakaļ leduskapī līdz pasniegšanai. Stāvot siltumā viņas paliek mīkstas, tās neizjuks, bet gardākas ir aukstas tikko no leduskapja.Keikpopu izmaksas:

  1. Selgas cepumi 2 paciņas - 1.70 eur

  2. Maskarpone 250g - 1.99 eur

  3. Melnā šokolāde - 0.89 eur

  4. Bumbiņas -0.59 eur

  5. Kociņi - 1.00 eur

Kopā: 6,17 eur


 

DĀVANA


Ilgāku laiku dzirdēju jautājumu no Toma: "Mammu, kāda izskatās pasaule?". Tad ņēmu un rādīju google, kura izmeta bildes arī ar globusu. Protams, acis piesaistīja globuss un vai tad bērnam ir miers? Lielais prieks, ka pasauli var apskatīt turot rokās rada lielāko sajūsmu.

Sirdij patīkama sajūta, ka bērns savos piecos gados ir laimes pilns saņemt dāvanā globusu, bet nevis vienkāršu globusu, bet tādu, kas vakaros kalpos kā naktslampiņa.


Paldies lieliskajai Zvaigzne ABC grāmatnīcas darbiniecei, kura starp dzīvnieku un parasto globusu ieteica šo.


Izmaksas: 34 eur bez atlaides (uzrādot 3+ karti ir piemērojama atlaide)


 

Mazā ballīte nosvinēta. Ar hot dogiem, nagetiem un kraušķiem nekad nenošausi greizi. Tā var sarīkot skaistu un atmiņā paliekošu bērna dzimšanas dienu bez lieliem izdevumiem. Kas gan vairāk bērnam vajadzīgs, kā pāris baloni un ar mīlestību ceptā mammas kūka.NEBIJA PIEPŪŠAMĀ ATRAKCIJA, bet tas bija sīkums, jo bērniem bija interesanti pašiem izdomājot savas nodarbes. Lai cik jocīgi neliktos, bērni spēj sevi izklaidēt, kaut ar tādu lietu kā bumbas speršanu pret mājas sienu. Pat paslēpes tumsiņā gāja uz urrā. Ne vienmēr vajag tās milzīgās atrakcijas, jo Tomam jautājot, kas bija pats labākais dzimšanas dienā? Toms atbildēja: "Draugi un kūka!"


Audz liels un vesels Tomiņ, par Tavu piekto dzimšanas dienu...


Mamma Baiba!

0 comments

Recent Posts

See All