• Baiba Vilsone-Kovisāre

MUST HAVE palīgi ikdienā ar mazuli

Nespēju iedomāties mūsu ikdienu ar trīņiem bez palīgiem vai tā būtu ome, draudzene, vai kāda palīgierīce. Mūsdienās ir tik daudz un dažādas lietas, kas šajā trauksmainajā laikā palīdz jaunajām māmiņām. Padalīšos ar dažām lietam, kas mums tiešām noderēja un bija nepieciešamas.


4moms MamaRoo

Elektriskais šūpulis, nosaucām par mūsu "trešās rokas" un viens no lielākajiem palīgiem, jau ar iebūvētu skaņu-balto troksni (vairāki veidi). Bija naktis, kad krēsliņš skanēja līdz pat rītam, jo tas bija vienīgais veids kā nomierināt kādu no mazajiem, lai cik jocīgi neliktos arī es pati dzirdot šo šalkoņu gulēju labāk, tik cik vispār varēju pagulēt. Vienīgais mīnusiņš, ka der tikai pirmajos mēnešos, jo pēctam, jau vairs neviens no mazajiem negribēja tur atrasties, interesantāk bija uz zemes un nakts miegs arī sāka sakārtoties.Zinātniskā valodā baltais troksnis ir skaņa, kas rodas apvienojot visas iespējamās, cilvēka ausij dzirdamās frekvences. Lai gan baltais troksnis dabā nav sastopams, jo šāds signāls (apvienojot visas dzirdamās frekvences) var tikt radīts tikai mākslīgi, taču dabā eksistē līdzīgas skaņas kā spēcīgs lietus un tas jums nevis traucē, bet gluži otrādi – palīdz iemigt. Arī tehniskās lietas kā matu fēns ir veids kā iemidzināt mazuli.

Sīkāka informācija par balto troksni un to lietošanu zīdaiņiem atrodama šeit.

 

Babybjorn bouncer

Nākamais mūsu palīgs ikdienai, iemidzināšanai un vēlāk piebarošanai, ja mazais vēl nesēž ir šie babybyorni. Šos krēsliņus sākām lietot trīņiem no 2 mēnešu vecuma līdz gadiņam. Pirkām lietotus, jo nepieciešams bija uzreiz trīs un tagad ir tik plaša izvēles iespēja pasūtīt pārvalkus pēc savām vēlmēm gan jaunus orģinālos, gan šūtus uz pasūtījumu - mūsejie ir no MiimDEKO. Lielākā priekšrocība šūpulītim ir tas, ka tas viegls, ērti saliekams - ideāls variants, ja nepieciešams pārnēsāt vai vest līdzi izbraukumos. Ergonomiski izstrādāta augstas kvalitātes prece ar labu atbalstu bērna muguriņai, kaklam un galviņai.


 

Piena pumpis

Visu cieņu dvīņu un trīņu mammām, kurām izdodas barot pašām mazulīšus. Man tas izdevās tikai pirmo mēnesi, ticu, ka izdotos ilgāk, bet veselības problēmu dēļ bija jāpārtrauc. Esmu pateicīga draudzenei, kura aizdeva savu piena pumpi un tas bija elektriskais no Avent. Ja pirmo dienu pēc trīņu dzimšanas mēģināju atslaukt pienu ar roku, tad nākamajās dienās to darīju ar pumpīti un tas ļāva arī pienam vairāk saražoties, jo tas ir diezgan sarežģiti iegūt pienu, ja bērns/ni nav blakus un nezīž. Piena pumpju veidi ir tik daudz un dažādi kā arī ražotāji, bet es ieteiktu, lai būtu elektriskais ne manuālais. Ja būtu turpinājusi barot ar savu pieniņu, tad būtu izmantojusi dubulto piena pumpi , lai samazinātu noslaukšanas laiku.
 

Pudelīšu sterilizators

Noteikti viena no svarīgākajām lietām, kas nepieciešams, ja izmanto pudelīti bērnu barošanai. Izmantojām Chicco firmas, kurā ielej ūdeni, ieslēdz un pēc pāris minūtēm jau viss nosterilizēts. Ir liels piedāvājums un dažāda veida gan tvaika, gan arī mikroviļņu krāsnī lietojamas. Tas protams viss ir atkarīgs no finansēm un vēlmēm. Atzīšos, ka beigās izmantojām vienkāršu tehniku, salikām katliņā un uzlējām verdošu ūdeni, it īpāši, kad sapratām, ka laiks barošanai, bet esam aizmirsuši izmazgāt un nosterilizēt pudeles. Tāpat arī der knupīšu sterilizēšanai.


 

Tommee Tippee

Neizmantojām šādu ierīci un nezinu kāpēc,bet pat nebiju arī par tādu interesējusies un iepriekš dzirdējusi. Taisijām savas pudeles pa vienkāršo, bet ticu, ka šis mums būtu ļoti atvieglojis dzīvi ar trīņiem vismaz naktīs. Bet gribēju padalīties ar šo kā vienu no lietām, kura būtu bijusi tā vērta, vismaz mūsu gadijumā, kad pudelītes ir jāsagatavo katru reizi trijiem bērniņiem. Esmu par šo dzirdējusi labas atsauksmes no mammām, kuras baro savu mazulīti ar piena maisijumu. Bet gribu atgādināt, ka nekas nav labāks par mammas pieniņu! 

Lodger bunker

Ratu guļammaisi mazuļiem, viens lielisks izstrādājums. Ja agrāk mammas tina mazuļus vatētajās segās un ģērba biezos kombindzonos, tad mūsdienās, kā liels atvieglojums ir šis guļammaiss! Ērts,silts mazulim un lietojams visu gadu arī vēsajos vasaras vakaros . Tas neaizņem daudz vietas ratu kulbiņā vai sēžamdaļā, kā segas. Mēs savus pirkām nesezonā, jo tā ir daudz izdevīgāk maciņam un par tādu pašu cenu kā lietots nopirksi jaunu. Dubulto iekšiņu izmantojām arī autobeņķos.


Guļammaisam ir divi slāņi, kas ļauj piemērot to attiecīgai āra temperatūrai. Iekšējā slāņa vilnas flīss ir mīksts un silts, savukārt, poliestrs ārpusē pasargā jūsu mazuli no aukstuma, vēja un ūdens.
 

Drošības sētiņa

Aktīvajam posmam jeb rāpošanai sākoties, izmantojām bernu sētiņu, kuru var samontēt dažādās konfigurācijās. Ierobežojot rāpošanas laikumu izvairijāmies no tā, lai trīņi kautkur neaizrāpotu, nesavainotos un neuzrautu sev kādas sadzīves lietas virsū. Ikdienai tas ļoti palīdzēja, lai izdarītu mājas darbus zinot, ka mazie ir drošībā un nevar nekur aizrāpot. Kā arī drošības vārtiņi kāpnēm noderēja līdz trīņu 2 gadu vecumam. Nekādi spilveni vai citas barjeras tā nepasargā, jo mazie ir ļoti grudri un apķērigi, spēs izlīst un uzkāpt jebkur. Mums bija koka sētiņa, bet neteiktu, ka bija ļoti ilgi kalpojoša, jo mazie spēja laika gaitā viņu salauzt. Domāju, ka var atrast arī no kāda cita materiāla. 

Šīs ir tās lietas, kas patiešām bija vajadzīgas mums ar trīņiem. Protams, katrs pats izvērtē lietu vajadzību, jo bez šīm lietām varam arī iztikt. Tomēr,tās, kaut nedaudz var palīdzēt, it īpaši, ja esi ar pirmo bērniņu vai dvīņiem un trīņiem. jo ikdiena tā, jau ir stresa un uztraukuma pilna.Mamma Baiba!0 comments

Recent Posts

See All