• Baiba Vilsone-Kovisāre

No Autiņbiksītēm līdz Podiņmācībai ar Trīņiem

Pirmās autiņbiksītes


Lai gan Trīņi nebija nekādi sīciņie un katra svars bija ap diviem kilogramiem (divas cukura paciņas), viņi bija priekšlaicīgi dzimuši bērniņi, jo dzima nepilnās 36 nedēļās. Priekšlaicīgi dzimušiem mazuļiem ir nepieciešamas autiņbiksītes, kas atbilst bērniņa svaram un rūpējas par viņu ādu. Iegādājos Pampers Premium 1 izmēra autiņbiksītes ar domu, ka tās būs gana piemērotas un derēs arī izmērā, jo paredzētas 2-5 kilogramiem. Tomēr, arī tās bija lielas priekš mazajiem dupšukiem, par kvalitāti nevar sūdzēties -mīkstas, maigas un pats galvenais nerada nekādas alerģiskas reakcijas, vai nepatīkamu smaku. Ir pieejami arī 0 izmēra, bet tie nav nopērkami katrā veikalā.Mazulim piedzimstot, slimnīcas kolektīvs dāvina dāvaniņu katram mazulim, kurā ietilpst vairāku izmēra autiņbiksītes. Tā nu notestējām arī Bella Happy, kuriem 1 izmērs bija nedaudz mazāks un piegūlās mazajiem dupšiem daudz labāk un ir nedaudz biezāki kā Pampers Premium. Ar autiņbiksītēm daudz eksperimentējām arī ceņu ziņā, iegādājāmies tos, kuri bija veikalos uz akciju, jo tas daudzums kāds bija nepieciešams pirmajos mēnešos bija tiešām liels. Lielā paka izlietojās 3 dienās, tāpēc akcijas bija MUST HAVE! Mūsu trīņiem nebija alerģijas reakcijas, nomainot cita brenda autiņbiksītes, nedarījām to bieži, jo izvēlējāmies starp Pampers vai Huggies.Ja kādreiz izveidojās apsārtums, dēļ laikus nepamanītas "šmuces", to ārstējām ar Sudocream ,BET nesen tika publicēta informācija instagram prpfilā @safe_skinfood par šī krēma patieso sastāvu balstoties uz vairākiem pētījumiem. Neesmu šajā jomā lietpratēja, kā arī nav man zināšanu un grādu medicīnā, bet ražotāji klusē par sastāvā esošajām blakus vielām!

Paldies draudzenei par dāvināto The Real Stuff, kurš ir dabīgs un patiešām iedarbīgs produkts ar labu smaržu un patīkamu konsistenci. Noteikti iesaku meklēt alternatīvu Sudocream.

 

Veikals Maxima ir sarūpējuši iespēju jaunajiem vecākiem iepirkties izdevīgāk, piesakoties "Mazuļu atbalsta programmai". Programmas dalībnieki pērkot preces mazuļiem, ar PALDIES karti, saņem papildus MAXIMA naudu – 5% apmērā no preces vērtības (kopā 6%). Tas sniedz iespēju vairāk uzkrāt un vēlāk iegādāties bērnu preces par uzkrāto summu.

 Labākā raudzību dāvana - autiņbiksīšu torte! Es nodomāju: "Šāds daudzums ilgam laikam"..., bet kļūdījos, jo šī torte pazuda zibens ātrumā. Ko tur brīnīties ar trīs dupšiem šis kalns ir ātri pieveicams, it īpaši pirmajos mēnešos, to vien dara kā ēd un pietaisa autiņbiksītes.

 

Pamperbikses


Pants, jeb pamperbikses sākām lietot ap trīņu 10 mēnešiem. Kaut viņi ir ļoti aktīvi, pamperu likšanas brīdī, visi mierīgi gaidīja savu kārtu, Pārejot uz pamperbiksēm bija gan atvieglojums, gan bažas, jo trīņiem to vien gribējās, kā tās novilkt nost. Ir bijuši rīti, kad aizejam pie mazajiem, un visi izģērbušies līdz pēdējai vīlītei - pamperbikses aizmestas istabas vidū un protams gultas slapjas. Tā ir vēljoptojām, kad uz nakti uzliekam pamperbikses, tad tās vajag dabūt nost. Mūsu risinājums, velkam pidžamas uz otru pusi, lai rāvējslēdzēs vai spiedpogas ir uz mugurpusi. Tās viņiem netraucē, jo lielāko nakts miega daļu guļ uz vēdera. Tā viņi nespēj novilkt pidžamas, un līdz ar to nesaslapina gultas un nepamostas plikiņi. Uzsākot podiņmacību, pamperbikses ir liels pluss, jo netraucēti paši var novilkt tās un tikpat viegli uzvilkt. Trīņi lietoja gan Pampers Premium, gan Huggies firmas meiteņu un puišu pamperbikses.


 

Podiņmācība


To uzsākot ir jāsaprot, vai vispār bērns ir tam gatavs un vai gatavi ir paši vecāki, jo tas nav kā pastaiga pa rožu dārzu, tas nozīmē, ka tiks pieslapinātas bikses, grīda, gultas un iešana uz podiņa prasīs lielāko dienas daļu. Uz podiņa ir ik pa laikam jāpiedāvā iet un tam jāatrodas pieejamā un redzamā vietā, lai bērnam ir skaidrs, kur tas atrodas vajadzības gadījumā. Mēs podiņus turam tikai vannas istabās, bet ne istabās vai pie televizora. Protams, katrs pielieto savu metodi, kuru uzskata par pareizu un savam bērnam atbilstošu.Kā mēs sākām?


Sākot iet bērnudārzā, bijām pārliecināti, ka sāksim radināt pie podiņa regulāri. Jau pēc gada jubilejas sākām piedāvāt iet uz podiņa, bet bija brīži ar asarām vai tikai smiešanos un dzīvošanos uz tā. Bet lēnām viņi saprata, kas tas par "rīku" ir un ik pa laikam, kaut kas arī tur tika izdarīts. Ļoti svarīgi, lai podiņš tiktu piedāvāts gan mājās, gan dārzinā, jo nekas neizdodas, ja bērnudārzā liek uz podiņa, bet atnākot mājās tiek uzlikt pampers. Tā arī mājās sēdinājām uz podiņiem ik pēc 10-15 minūtēm, jo viņiem bija jāsaprot, ka ir tāda vajadzība un, kurā brīdī to vajadzību izmantot. Bet ja bērns raud, nevajag viņu spiest, jo tas var radīt pretēju efektu. Ar laiku radīsies interese un vēlme aiziet uz podiņa pašam, bet vajag ik pa laikam piedāvāt.

Tā arī mazie pierada un sāka iet uz podiņa-palēnām un katrs savā "ātrumā". Miks, kā puika, podiņmācību apguva ar lēnāku tempu. Uz podiņa mazie paši sāka iet 1.9 gadiņā un patreiz, divu gadu vecumā, pamperbikses tiek lietotas uz miega laiku. Diendusas laikā pamperbikses pārsvarā ir sausas. Naktīs, tomēr vēl nepieciešams tos vilkt, jo vakaros pirms gulētiešanas, visiem vajag padzerties, tas ir kā likums. - ūdens.


Šajā divgadnieku vecumā trīņi vēljoprojām aizdzīvojās un aizmirst par podiņu, un sanāk pieslapināt bikses. Bet, tas ir normāli, un nevajag dusmoties ne uz sevi, ne uz bērnu.


Tagad, kad mazie lieto pamperbikses tikai gulēšanas laikā, atklājām cik lieliski ir Bella Happy pants. Tiem nav izteiktas smaržas ir mīksti,ērti, ātri uzsūcoši un par labu cenu, arī mazāki iepakojumi. Tagad, diennakts laikā katrs izmanto vienu pamperu.

Iesaku dvīņu/trīņu topošajiem vecākiem savlaicīgi iegādāties arī 0 izmēra pamperus, tādi ir gan Pampers firmai, gan Bella Happy, par citām firmām neesmu interesējusies.. Mazie (0 izmēri) veikalos ir grūti atrodami, bet aptiekās ir pieejami, kā arī var pat pasūtīt pie viņiem. Ikdienā vairāk izmantojām Pampers Premium, jo tie ir atrodami visos veikalos.
 

Paldies mūsu Tētim, kurš apņēmās darboties ar podiņmācību. Divas dienas aktīvi sekojot līdzi mazajiem un liekot uz podiņa ik pēc 10 minūtēm, šī lieta aizgāja un mazie aprada, ka jāiet uz podiņa regulāri. Protams, dienas aizrit arī ar pilnām biksēm, tas jau būtu pārāk rožaini, ja negadītos nekādas šmuces. Teju sasniegti divi gadi, podiņš ir apgūts un nākamais solis, bez pamperiem arī miega laikā. Tam vēl ir laiks, kad jutīsim, ka paiet naktis sausu dupsi, tad būs laiks arī bezpamperu ērai.

Tāds nu ir mūsu autiņbiksīšu un podiņmācības piedzīvojums. Novēlu pacietību, sausas bikses un pilnus podiņus!
Mamma Baiba!


0 comments

Recent Posts

See All