• Baiba Vilsone-Kovisāre

Ar Pranamat ECO pēc trīņu grūtniecības


Sāpoša mugura ir viena no problēmām grūtniecēm un jaunajām māmiņām. Manas trīņu grūtniecības laikā sāpes radīja smagais vēders, kurš nostiepa ne tikai vēdera ādu, bet radīja lielu piepūli visam ķermenim. Naktis bija neizturamas ne uz muguras, ne uz sāniem gulēt nevarēja, jo visur spieda un mugura sāpēja. Tā kā Pranamat ECO paklājiņu nav ieteicams lietot grūtniecēm, tikai spilventiņu sprandas masēšanai, uz viņu skatījos kā vēlāku risinājumu. Piedzimstot trīņiem muguras sāpes nepārgāja, jo ceļot mazos, nēsājot uz rokām ( bieži divus mazos reizē) un nesot ratu kulbiņas uz 5 stāvu, tās tikai pastiprinājās. Ikdienā nepareizas stājas rezultātā ar mazuļiem uz rokām jutu, ka tā ilgi nevarēšu. Fizioterapeits un masāžas bija bieži apmeklētas manipulācijas, bet tās nebija iespējams regulāri apmeklēt.2018 gads & 2020 gads


Pēc vairākiem mēnešiem saņēmos un no atsauksmēm mudināta nolēmu iegādāties Pranamat ECO paklājiņu ar spilventiņu. Izmantoju tos brīžos, kad bērni gulēja. Atceros, ka tas pirmais mirklis pataustot un vēlāk uzguļoties bija ar domu "Kāpēc es vispār pasūtiju, uz šitā tak nevar pagulēt". Pirmās minūtes likās kā mūžība, bet uzķerot to sajūtu, ka mugurai paliek silti un labi, vari nogulēt ļoti ilgi, brīžiem pat uznāca snaudiens. Laika trūkuma dēļ izmantoju viņu maz un brīžos, kad mazie gulēja, aši ķēru paklāju un stutēju zem muguras. Gulēju uz paklājiņa ar roku šūpināju vienu babybjorn, ar vienu kāju otru un ar otru kāju trešo babybjorn, bet labam laikam sākoties, ejot pastaigās ar ratiem paklājiņa izmantošanas laiks saruka. Jā, varēju vakaros to darīt, bet bezspēks sauca pēc gultas ne paklājiņa un darāmo saraksts aizmiegot bērniem bija ļoti liels. Man patika sājūta pēc tam, tas vieglums un saspringuma zudums pēc lietošanas, kas izsauca vēl lielāku miegu kā jau bija uz to brīdi. Tāpēc pēkšņu emociju vadīta paklājiņu pārdevu, tikai vēlāk sapratu, ka izdarīju lielu kļūdu, jo tas nenozīmē, ka nav laika tagad, ka tas neparādīsies vēlāk. Un putekļus no tā var notraust jebkurā brīdi un tās minūtes dienā var atrast ja ne šodien, tad citu dienu gan.Šobrīd, kad ikdiena ir palikusi daudz vieglāka un bērni pārvietojas paši, kur nu kurais, ir laiks un ir tā iespēja palutināt savu muguru. Neteiktu, ka ikdiena prasa lielu fizisku piepūli uz doto brīdi, bet sēdināt mazos autobeņķos vedot uz un no dārziņa ir piepūle mugurai. Kā arī traucēts miegs un, iespējams, matracis dod ziņu, ka laiks nomainīt. Un te ir runa atkal par to, ka gribu meklēt risinājumu, bet risinājumu, kuru varu pielietot tagad un tūlīt, ne pēc pieraksta un gaidīšanas. Līdz šim, kā risinājumu izmantoju muguras teipošanu, kura palīdzēja, bet vienmēr nepieciešams kāds, kurš šo teipu salīmē .


Tā sāku savu draudzību otro reizi, bet nu jau ar sulīgi sarkanu Pranamat ECO. Teiksi, ka krāsai nav nozīmes, es teikšu, ka ir gan. Kā bullim pavicinot sarkano karogu, tā vien gribas mesties tam virsū.

Devu sev 2 nedēļas, lai pārbaudītu vai jūtu uzlabojumus. Katru dienu +/- 30 minūtes guļot uz Pranamat ECO, visbiežāk pirms miega, izmantoju paklājiņu. Rīta kafijas dzeršanas rituālu nomainīju no sēdus stadijas uz paklājiņa stāvešanu, kuru nav nemaz tik viegli izpildīt ilgstoši. Atmosties var labāk kā no kafijas.

  • Mugura: apzinoties, ka jāguļas uz asajām lotosa puķītēm ir gan biedējošas, gan patīkamas. Tas pirmais mirklis ir jāpārvar, tās ir aptuveni 5 minūtes spraigas cīņas ar sevi, ka tas sāpīgums jāiztur. Ceļoties augšā no paklājiņa sajūtas samērā nepatīkamas, bet tas ir to vērts, jo pēc tam sildošā sajūta labu laiku nepamet.

  • Spranda: pāris reizes uzguļoties uz spilvena, nepatika tā sajūta pašai galvas ādai tādēļ spilvenu nedaudz ielocu, kā rullīti zem galvas. Manuprāt tas rada lielāku efektu uz sprandu.

  • Miegs: salīdzinot naktis ar Pranamat ECO pirms miega, un naktis bez, pirms miega lietošanas ir ļoti jūtama miega kvalitātes atšķirība, miegs lietojot ir daudz labāks un spēju ļoti ātri iemigt.

  • Apģērbs: atklājums - kvalitatīvs, ērts un mīksts organiskās kokvilnas apģērbs no MUTA, jo arī caur šo apģērbu ir jūtami paklājiņa asie ziediņi un iedarbība ir tikpat spēcīga arī caur apģērbu. Bet tikpat ērti ir lietot tikai bikses no šīs līnijas kombinējot ar sporta krūšturi.


Laika plānošana un vairāku darbu darīšana reizē ir mana ikdienas atslēga. Paspēt visu un vēl vairāk. Šis nebija izņēmums, Pranamat ECO lietošanu apvienoju gan ar grāmatas lasīšanu, sava veida meditāciju, sejas maskas uzklāšanu, vakuuma bankas izmantošanu. Bet vai tas ir savienojams ar paklājiņa lietošanu un vai tas no veselības viedokļa ir pareizi? Jautāju pašiem Pranamat ECO izplātītājiem uz ko saņēmu atbildi:


Uz kādas virsmas pareizāk lietot, uz grīdas vai gultas?

-Pranamat var lietot gan gultā, gan dīvānā, uz grīdas, auto un lidmašīnā. Izmanto jebkurā laikā un vietā. Uz gultas būs mazāks lotusa ziedu spiediens salīdzinājumā ar grīdu, bet iesācējiem tas būs daudz patīkāmāk un saudzīgāk, ja atrastos uz mīkstas virsmas.


Vai grāmatas lasīšana netraucē sprandai?

- Var lasīt grāmatu, lietot telefonu. Tam nav ierobežojumu, ja vien tas netraucē relaksēties mentāli. Komplekts pilda savu funkciju neatkarīgi no tā vai guļat ar rokām augša , vai lejā.


 

Pamudināju vīru izmēģināt, jo kā smagās mašīnas šoferim, ar sēdošu darbu, ir sāpes mugurā, krustos un roku tirpšana. Kā arī neregulārs miegs maiņu laikā. Tā kā abi dalam vienu komplektu, tad spilventiņš ir viegli pārvietojams un neaizņem daudz vietas somā, ir ērti lietojams sēžot vai uzguļoties ar muguru(krustiem) un sajust to patīkamo iedarbību arī pie mašīnas stūres.


Piebildīšu, ka viņa hobijs - motokross arī rada diskomfortu dēļ saspringuma plecos un mugurā. Izmēģinot pēc treniņiem Pranamat ECO, atzina, ka tas noņem saspringumu un atslābina muskuļus.


 

Par Pranamat ECO sīkāku informāciju varat atrast šeit.


Ja ir iespēja iegādāties paklājiņu, bet vēl nav pārliecības vai tas pilda savas funkcijas, Pranamat ECO piedāvā pēc 30 dienu izmēģināšanas atgriezt naudiņu, ja tomēr Tev neiepatīkas vai nesniedz vēlamos rezultātus.Mamma Baiba!

0 comments

Recent Posts

See All